Vylúčenie zo štúdia na VŠ

Diskusia o školách, štúdiu a študentskom živote.

Vylúčenie zo štúdia na VŠ

Poslaťod rexpilda » 16 Jún 2017, 00:06

Zdravím, má niekto skúsenosti s vylúčením zo štúdia podľa § 66 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách, resp. kvôli nesplneniu požiadaviek, ktoré vyplývajú zo študijného programu a zo študijného poriadku VŠ? Podľa zákona je oficiálnym vylúčením zo školy deň, kedy rozhodnutie o vylúčení zo štúdia nadobudlo právoplatnosť. Moja otázka znie: kedy toto rozhodnutie nadobúda právoplatnosť? Tento doporučený list ma totiž čaká na pošte, a ak by nadobudnutie právoplatnosti znamenalo deň prevzatia listu, tak si s tým dám na čas :) vopred ďakujem za odpoveď
  • 0

rexpilda
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15 Jún 2017, 23:55
Pohlavie: Žena
Bydlisko: NYC
Reputácia: 0


Re: Vylúčenie zo štúdia na VŠ

Poslaťod thor » 03 Sep 2017, 04:29

Podstatný je deň prevzatia. Ak si to neprevezmeš, tak to vrátia späť na školu a tá ti to pošle druhýkrát.
Ak si to neprevezmeš ani na druhýkrát, tak sa uplatní fikcia doručenia, čiže postup podľa § 24 ods. 2, Zákona o správnom konaní č. 71/1967 Zb.

"Ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržiava, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že písomnosť príde znovu doručiť v určený deň a hodinu. Ak nový pokus o doručenie zostane bezvýsledný, doručovateľ uloží písomnosť na pošte a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát nevyzdvihne písomnosť do troch dní od uloženia, posledný deň tejto lehoty sa považuje za deň doručenia, aj keď sa adresát o uložení nedozvedel."
  • 0

thor
občasný diskutér
občasný diskutér
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 19 Feb 2015, 01:56
Pohlavie: Muž
Vek: 27
Bydlisko: Trenčín
Reputácia: 3


Späť na Škola a štúdium

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron