Sviatost birmovania

O vzťahoch a témach s nimi súvisiacich.

Sviatost birmovania

Poslaťod kochy442 » 04 Okt 2014, 16:21

Milý mladý priateľ, prečítaj si tento článok o sviatosti birmovania, ktorý ti pomôže zamyslieť sa nad tým, aké dôležité je pripraviť sa poriadne na birmovku a nebrať to len ako "rýchly proces" :)

Sviatosť birmovania
Birmovanie sa dnes nevykonáva tak, ako by sa malo, pri najmenšom nie všade. Panna Mária si predovšetkým želá, aby sa hovorilo, že keď birmovanec si želá prijať sviatosť birmovania, že sa naň musí poriadne pripraviť. Táto príprava trvá niekoľko týždňov, vždy sa treba modliť k Duchu Svätému a prosiť o Jeho milosti. Kto to nerobí, nemôže dostať toľko milostí, ktoré by ináč dostal. Kto sa nemodlí, komu sa dostane o tejto sviatosti len povrchného poučenia, kto rýchlo pribehne do kostola, rýchlo si kľakne a sa ponáhľa, aby už dostal to "zaucho", kto potom zasa kostol rýchlo opustí, bez toho, aby o prijatej sviatosti premýšľal, ten nemôže očakávať mnoho darov. Ten sa nemôže stať pravým bojovníkom Cirkvi Kristovej, ako to má byť.
- Dostane sa mu preto nezmazateľného znamenia?
Áno, dostane, ale musí byť správne pripravený.

- Dostáva sa pri dnešnom ritu?
Dostáva, ale nie všade, ale väčšinou áno! Čo sa deje v srdci birmovanca, je rôzne. Ako som už povedal, je nevyhnutné, aby birmovanec bol riadne pripravený. Táto príprava musí trvať niekoľko týždňov a po celý ten čas treba vzývať Ducha svätého a tiež P. Máriu i celé NEBO by mal vzývať, aby sa za neho modlili a urobili z neho pravého bojovníka za Krista.

Birmovanec by tiež musel prispieť všetkým, čo má, aby sa týmto bojovníkom stal. Byť bojovníkom Kristovým znamená milovať Krista a Cirkev a stáť pri nich i vtedy, keď je to ťažké a nebezpečné. Sú situácie, za ktorých musí človek otvorene stáť za Kristom i za cenu obete. Je to preto, že Kristus povedal: "Kto mňa nezaprie pred ľuďmi, toho ja nezapriem pred svojím nebeským Otcom."
Po celý svoj život si musíme neustále uvedomovať, že na sebe nesieme nezmazateľné znamenie Kristovho bojovníka. Ak má niekto toto nezmazateľné znamenie a dostane sa do našich rúk, potom ho v pekle mučíme oveľa viac, ako toho, kto birmovaný nebol. Na druhej strane však ten, kto bol birmovaný, má oveľa "väčšiu silu nám odolávať.
  • 0

kochy442
náhodný diskutér
náhodný diskutér
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 08 Júl 2014, 20:41
Pohlavie: Nešpecifikované
Reputácia: 0


Späť na Vzťahy, láska, priateľstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron