Vyberáme spolu správne zavinovačky pre bábätká

O vzťahoch a témach s nimi súvisiacich.

Vyberáme spolu správne zavinovačky pre bábätká

Poslaťod ADMIN » 11 Jan 2023, 15:06

Zavinovačka poskytuje bábätkám pocit istoty, bezpečia a zaisťuje stabilnú teplotu. Zavinovačky majú zaväzovanie na mašľu, ktoré umožňuje regulovať šírku zavinovačky a navyše pevne drží, takže sa bábätká zo zavinovačky neprekopú. Zavinovačky umožňujú deťom zažiť podobný pocit, ako keď boli u mamičky v brušku. Pomáhajú tak dlhšiemu a pokojnejšiemu spánku.

Vyberáme klasickú zavinovačku

Klasické zavinovačky pre bábätká sú vhodné pre najmenšie deti, novorodencov aj predčasne narodené bábätká, a to do približne 4 mesiacov veku. Typické zavinovačky sú vybavené výstužou, s ktorými sa s dieťaťom lepšie manipuluje. Niektoré môžu byť doplnené o vymeniteľnú vložku podľa aktuálneho počasia. Jedinou nevýhodou týchto klasických typov je spôsob zavinovania.

Väčšinou sa jedná o šnurovací princíp, ktorý môže byť pre rad mamičiek príliš zložitý a zdĺhavý. Bábätko má ručičky zložené pri tele a vy cez neho prekladáte cípy látky a následne všetko prešnurujete. Jednoduchším typom sú novorodenecké ergonomické zavinovačky, ktoré majú našité chlopne na ručičky, čím je zaväzovanie o dosť jednoduchšie. Ich neskoršie využitie sa tým však značne obmedzuje.
Materiál zavinovačiek

Zastavte sa aj pri materiáli. Ten je nemenej dôležitým faktorom vzhľadom na to, že bude dieťa v zavinovačke tráviť väčšinu času. Nielen tomu by mala zodpovedať kvalita a predovšetkým nezávadnosť danej látky. Detská pokožka je veľmi citlivá a ľahšie sa podráždi. Niektoré bábätká môžu mať dispozície k alergiám či ekzémom, aj to berte do úvahy pri výbere vhodného materiálu. Najčastejšie sa používa bavlna, froté, bambus alebo perie.

Správna veľkosť zavinovačky

Veľkosť zavinovačky závisí pochopiteľne od mier vášho dieťaťa. Medzi štandardné veľkosti patria rozmery od 70 do 80 cm, pričom sa udáva, že 70 cm zavinovačky sú vhodnejšie pre novorodenca menšieho vzrastu, prípadne nedonosené bábätká a 80 cm rozmery v priemere vydržia až 6 mesiacov. Najväčšie zavinovačky dosahujú 100 cm a sú vhodné pre dojčatá. Spacie vaky sa vyrábajú od 50 do 100 i viac centimetrov. Predovšetkým tu sú hodnoty veľmi rozdielne, pretože aj väčšie deti rady spinkajú v útulnom spacom vaku.
  • 0

Ak zlyhajú všetky pokusy, prečítaj si návod na použitie.
Obrázok užívateľa
ADMIN
administrátor
administrátor
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 04 Sep 2014, 22:45
Pohlavie: Muž
Bydlisko: Bratislava
Reputácia: 0


Späť na Vzťahy, láska, priateľstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron